Jak vařit v nerezovém ešusu a jak se o ešus starat?

Pokud patříte k začínajícím kempistům a teprve se ve světě výletničení rozkoukáváte, jistě jste už narazili na pojem ešus. Jedná se o praktického pomocníka na vaření, kterého využijete v kempu, pod stanem, na chatě i při cyklovýletech. A protože se jedná o opravdu skvělého společníka na cesty, rozhodli jsme se o něm trochu více rozpovídat. Konkrétně o tom, jak se ešus používá, čistí a udržuje.

esus-uvodka2b

Vaření s ešusem

Ešusy jsou stavěné na venkovní vaření. Kdysi se hojně vyráběly z hliníku, dnes už ale najdeme ešusy z nerezu, titanu a dalších odolných slitin, které odolají teplu i častému přenášení při cestách. Pokud si kupujete ešus v prodejně, pořádně si ho osahejte. Materiál by měl být tvrdý a na pohmat odolný. V takovém případě můžete ešus dávat rovnou na vařič, plynovou bombu nebo nad oheň. Jestli ale cítíte, že je materiál tenčí a snadno by se promáčkl či poškodil, používejte ešus raději jen na kratší ohřev, k servírování nebo přenášení jídla.

Můžu dávat ešus do ohně? Kvalitní kousky zvládnou ledacos, a to i přímý oheň. Dejte si ale pozor na připalování. Čím vyššímu teplu budete ešus vystavovat, tím rychleji se vám bude připalovat jídlo. Často proto pokrm míchejte, dolévejte vodu a nenechávejte jej moc dlouho bez dozoru. Také počítejte s tím, že pokud ešus dáte do přímého kontaktu s ohněm, může si odnést na památku pár černých fleků. Doporučujeme proto vařit a ohřívat jídlo v ešuse u zdroje tepla, avšak ne přímo v něm.

nerez-esus-

Praktické tipy pro vaření s ešusem

Při manipulaci s horkým ešusem buďte opatrní a používejte raději ochranu (utěrku, rukavice, hadřík apod.). Pozor si dávejte také na rukojeť a udržujte ji mimo zdroj tepla. Nahřála by se a mohli byste si nedopatřením ublížit. Na míchání a nabírání používejte naběračky a vařečky, které nepoškrábou dno. Je to obdobné jako u pánviček a hrnců - Čím více poškrábaný a opotřebovaný povrch bude, tím větší neplechu může napáchat. Bude se obtížněji čistit, jídlo se bude rychleji připalovat atd. Opatrní buďte také s kořením a se solí. Způsobuje totiž flekatění nerezového povrchu. Proto doporučujeme solit jídlo až tehdy, jakmile je teplé. Sůl se rychle rozpustí a nebude se usazovat na dně. To stejné platí i při solení čisté vody (třeba při vaření těstovin).

Hledáte-li spíše pomocníka na přenášení potravin, doporučujeme sáhnout po jídlonosiči. Stejně jako ešus bývá vyroben z nerezu, navíc ale poskytuje mnohem více místa.

jidlonosic

Čištění a údržba ešusu

Po použití ešus ihned opláchněte vodou a jemně omyjte hadříkem či měkkou houbičkou. Zabráníte tak usazování a zaschnutí jídla. Vyhýbejte se kartáčům, drátěnkám a silným čističům, které mohou narušit povrch. Zaschlé jídlo a skvrny nikdy neseškrabávejte ostrým předmětem. Raději použijte taktiku rozmočení. Pro rychlejší povolení nečistot, můžete ešus s vodou trochu nahřát. Chcete-li jídlo přenést na jiné místo, použijte víko, které bývá součástí většiny ešusů. V případě, že je venku už chladněji a chcete si udržet jídlo co nejdéle teplé, zabalte ešus do utěrky či hadříku.

Jak vybrat ešus? O ešusu, materiálech a jeho výběru jsme se více rozepsali v předchozím článku Jak vybrat ešus, který vám vydrží dlouhá léta?

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení