Blog

Luxusní porcelán: Jak rozeznat kvalitu?

Věděli jste, že není porcelán jako porcelán? Existuje hned několik tříd, do kterých můžeme produkty rozdělit. Liší se přitom nejen kvalitou, ale také barvou, tloušťkou a zpracováním. Pojďte se společně s námi podívat porcelánu na zoubek.

luxusni-porcelan-modre-kvetiny

Porcelán střední třídy

Poznáte jej celkem snadno. Výrobky z něj bývají tlustší, těžší a cenově líbivé (nejsou ani drahé, ani úplně levné). Někteří výrobci jedou hlavně na kvantitu než kvalitu, a proto bývají hrnečky tištěné “rychle”. Při bližším pozorování si tak můžete všimnout nějakých těch chybek - potisk není zcela rovně, začíná a končí u ucha. Méně kvalitní potisk má také tendenci se omývat a opotřebovávat. Za pár měsíců už nemusí být obrázek tak jasný a barevný. Samozřejmě záleží na výrobci a použití barev. My se však snažíme vyrábět jen kvalitně zpracované porcelánové hrnky, za které nemusíte zaplatit stádem slonů, a přesto vám budou dělat radost ještě několik let. Hledáme ten krásný zlatý střed - přijatelnou cenu a pěkné originální zpracování.

Z tohoto porcelánu se nejčastěji vyrábějí porcelánové hrnky, konvice a další kuchyňské dekorace. Jejich masivnost si oblíbili muži i ženy a dnes jsou součástí mnohých domácností.

kolekce sovy

Luxusní porcelán

Oproti masivnějším hrnkům se luxusní porcelánové zboží rozpozná na první pohled. Hrnek může být i několikrát tenčí, až se začnete podivovat, že to materiál vydrží a nepraskne vám v rukách. Ale on opravdu nepraskne, protože i přes jeho tenkost je materiál pevný a odolný. S tím se pojí i lehkost. Luxusní porcelánový hrnek je mnohem lehčí, elegantnější a více propracovaný. Neměli byste na něm najít žádné kazy, dírky či barevné nesrovnalosti.

luxusni-porcelan-vlci-mak

Porcelánové hrnky mohou být ručně malované, či tištěné (avšak opravdu kvalitními barvami). Zdobení není jen po obvodě, ale mnohdy také pod uchem, na uchu, uvnitř hrníčku apod. Jednoduše je propracovaný od A do Z. U nás vám jej navíc zabalíme do luxusní krabičky, kterou můžete využít na šperky, fotografie, čaje či bonbony.

luxusni-porcelan-sovy

Pokud vám na kvalitativní třídě porcelánu opravdu záleží (například jej sbíráte či kupujete jako dar), doporučujeme si vybraný kousek na živo zkontrolovat. Hezky si ho zblízka prohlédnout. Rádi vás v naší prodejně uvítáme a ukážeme vám všechny naše kousky. A jestli patříte k těm méně znalým, uvítáme vás rádi také! Ukážeme vám rozdíly v porcelánech na vlastní oči.

luxusni-porcelan

Jak funguje filtrační konvice a jak ji používat?

Taky jste si všimli, že voda chutná v různých městech jinak? Její kvalita se liší napříč celou Českou republikou. Někde obsahuje voda více chlóru, jinde zase více těžkých kovů. Na některých místech je tvrdší, někde naopak měkčí. Pokud si nechcete hrát na chemika a čistit si svépomocí každou vodu, vyzkoušejte zázrak jménem filtrační konvice. Postará se o to za vás!

filtracni-konvice-bwt-vida

Kdy je potřeba používat filtrační konvici?

Filtrační konvice se hodí do míst, kde je voda tvrdší a více chlorovaná. Poznáte to jednoduše - Ve spotřebičích, jako rychlovarná konvice či pračka, se vám rychle tvoří vodní kámen. Na povrchu vody se může dokonce objevit i povlak.

Dalších indikátorem bývá i chuť. Voda by měla být svěží, nezapáchat a neměla by mít žádnou chuť či dochuť v ústech.

Proč používat filtrační konvici a zajímat se o kvalitu pitné vody? Voda je důležitou součástí našeho života a má velký vliv na naše zdraví. Stejně jako zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a psychické rozpoložení se podepisuje na celkové pohodě těla i mysli.

Filtrační konvice na vodu vám může pomoci se cítit lépe a připraví vám čistou vodu nejen na vaření, ale i na běžné pití.

Jak funguje filtrační konvice

Filtrace vody v konvici probíhá pomocí vodních filtrů. Ty pohlcují a zneškodňují chlór, těžké kovy a další látky, které způsobují vodní kámen. Jednoduché, ale opravdu účinné!

ruzova-filtracni-konvice

Aby vše fungovalo tak, jak má a vy si mohli užívat čistou a čerstvou vodu, musíte občas vyměnit vodní filtr. Nestojí mnoho a některé z nich přefiltrují až 150 litrů vody. Skvělou variantou jsou také vodní filtry s magnesiem. Získáte tak jemně mineralizovanou vodu s hořčíkem, který je dobrý proti stresu a svalovým křečím.

Jak vybrat filtrační konvici?

Při výběru by mělo v prvé řadě jít o kvalitu zpracování. Volte odolný materiál, ideálně tedy sklo či tvrdý plast. Druhou proměnnou při rozhodování, jakou filtrační konvici na vodu si pořídíte, by měl být objem. Čím větší, tím lepší. Myslete však na to, že pokud si chcete nechávat vodu chladit, musí se konev vejít do chladničky.

Předem upozorňujeme, že ne do každé konvice pasují všechny filtry na vodu. Proto se podívejte, zda váš favorit není určen jen na speciální filtry, pro které musíte jezdit až za humny.

Náš oblíbenec ♥ 

K naším oblíbeným modelům patří filtrační konvice BWT Vida 2,6 l, která se pyšní jednoduchým designem a několika barevnými variantami. Navíc obsahuje indikátor výměny filtru, který vám oznámí, kdy je nejvyšší čas jej vyměnit. Svou velikostí se hodí skvěle i do dveřního boxu chladniček a díky materiálu ji můžete mýt i v myčce (samozřejmě bez víka, indikátor by to nemusel přežít :-)).

indikator-filtru

Filtrační konvice BWT Vida 2,6 l k nám přicestovala až z Itálie, kde ji vyrobili mistři designu. Balení obsahuje také 1 vodní filtr BWT zdarma a až vám dojde, další si můžete zakoupit na našem e-shopu. Nabízíme filtry BWT Gourmet Magnesium s patentovaným mineralizovaným složením, které zlepšuje chuť přefiltrované vody.

Vaření v pomalém hrnci: Co všechno tento malý zázrak umí?

Už jste slyšeli o zázrak jménem pomalý hrnec? Poradí si s kdečím a uvaří výborná jídla bez větší pomoci. Vaření v pomalém hrnci se stává trendem poslední doby. V dnešním článku si ukážeme, co všechno se dá v tomto “kastrůlku” uvařit a jak to funguje.

Jak funguje pomalý hrnec?

Pomalu vařící hrnec k nám přišel z Ameriky, kde jej hospodyňky používaly už několik let. Vaření v něm probíhá nejčastěji na 95 °C a trvá vždy několik hodin. Jednoduše vložíte jídlo do hrnce, nastavíte časovač a voila. Jídlo se pomalým tempem bude samo připravovat. Není nutné u něj stát, míchat jej, neustále hlídat ani nic podobného. V pohodě si můžete odskočit vyvenčit psa, okoupat dítě nebo vyprat a pověsit prádlo. No nezní to báječně?

mlady-par-vareni_1

Omáčky všeho druhu

Koprová omáčka, svíčková, rajská… v podstatě všechny známé i méně známé omáčky. Bát se dokonce nemusíte ani smetanových omáček. Hrnec pro pomalé vaření si poradí se vším a na tekuté pokrmy je prostě machr.

Omáčky v pomalém hrnci vařte cca 3-4 hodiny na II. stupeň. Můžete přidat rovnou i maso a doporučujeme hodinku před dokončením programu jídlo zkontrolovat, zda není příliš řídké. Pokud ano, stačí přidat jíšku a nechat hrnec dovařit.

Poctivý vývar jako od maminky

Pamatuje si na ten úžasný vývar, který vám vařila babička či maminka, když jste byli nemocní? Dlouho tažený, dobře ochucený? Tak přesně takový vám hrnec na pomalé vaření může připravit - poctivý hovězí i kuřecí vývar s nudličkami a játrovými knedlíčky.

Co se týče programu, zvolte buď I. stupeň na 7 hodin, nebo II. stupeň na 3-4 hodiny. Delší program můžete volit například přes noc. Večer si vše naskládáte do pomalého hrnce a ráno budete mít polévku hotovou.

Samozřejmě že v hrnci na pomalé vaření můžete připravovat i další druhy polévek. Kreativitě se meze nekladou.

vyvar-knedlicek_1

Gulášové hody

Zapomínat nesmíme ani na tradiční německé a české guláše - bramborový, houbový, maďarský, segedínský… Jak jsme zvyklí, cibulku si zpěníme na ohni, přidáme maso a necháme jej zatáhnout. Posypeme paprikou, podlijeme vodou a přendáme do pomalého hrnce, kde vaříme cca 3-4 hodiny na II. stupeň.

Jaký vybrat pomalý hrnec?

Hrnce na pomalé vaření se prodávají v několika objemech. Záleží tedy, pro kolik lidí běžně vaříte. Pro vícečlennou rodinu doporučujeme pomalý hrnec alespoň o objemu 6 litrů, pro menší domácnost postačí 3,5litrový.

pomaly-hrnec

Součástí pomalého hrnce WSH-SC350 je i vyjímatelná keramická nádoba, kterou lze použít pro dopékání v troubě. Umožňuje volbu tří výkonů:

  • Warm – cca 90°C
  • LOW – cca 130°C
  • HIGH – cca 180°C

Navíc obsahuje skleněnou poklici, takže můžete očkem pokukovat, co se uvnitř děje. Tak co myslíte? Dáte pomalému vaření šanci?

Jak chytře darovat peníze jako svatební dar?

Chystáte se letos na svatbu? Chcete darovat novomanželům peníze?Tak to pro Vás máme několik tipů, jak peníze schovat do drobnějšího darku. Dneska už je obálka moc obyčejná a bez nápadu.

Peníze se dají darovat opravdu jakkoliv. Třeba ve fotorámečku nebo ve fotoalbu, který se bude hodit novomanželům třeba na svatební fotografie. Pokud je nevěsta  Vaše nejlepší kamarádka (ženich nejlepší kamarád), využijte pro peníze naši plechovou dózu Nejlepší kamarádka na světě (Nejlepší kamarád na světě), kterou využijí novomanželé třeba na koření.

IMG_1783  IMG_1786

Nebo nás napadlo schovat peníze do polštáře. Tam bude chvíli trvat než manželé na peníze narazí ;-). Méně náročné hledání bude v chňapce nebo v některém z balení z kategorie osvěžovače vzduchu.

 IMG_1829  IMG_1789 IMG_1794

 

Dalšími tipy, jak předat peníze, jsou dárková balení porcelánových hrnků. Součástí balení jsou krásné krabičky, které se dají použít i k jiným účelům. Třeba jako šperkovnice nebo úschova drobností.
Dózy, které jsou vhodné na úschovu potravin třeba sladkostí, a třeba i krásné svíčky, které jsou zabalené v papírové krabičce. Zejména pro milovníky umění máme v nabídce kolekci Gustav Klimt a Alfons Mucha.

IMG_1818 IMG_1821IMG_1782 IMG_1793 IMG_1823IMG_1813

A pokud nechcete darovat peníze, tak se podívejte, jaké tipy na svatební dary jsme pro Vás přichystali. Ale nebojte nevěsta a ženich budou nadšeni úplně ze všeho.

Znáte význam Mezinárodního Dne dětí?

Mezinárodní Den dětí se v České republice slaví každý rok 1. června. I když spoustu oslav nebývá přesně na tento den, to proto, že Den dětí nevychází zrovna na víkend.

Den dětí má upozornit na potřeby a práva dětí, a také, že děti jsou budoucnost národa. První podnět vznikl v Turecku v roce 1920 během Turecké války za nezávislost. Poté se na význam blaha dětí upozornilo v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí, která se konala 1. června. V roce 1949 se vyhlásil Den pro ochranu dětí, protože se chtělo upozornit na masové zabíjení žen a dětí v Lidicích a ve francouzském Ouradouru. Postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí.

Dnes slaví Mezinárodní Den děti asi 150 zemí. V některých státech se slaví v listopadu, a to proto, že OSN vyhlásilo Světový den dětí 20. listopadu, protože v tento den roku 1959 přijalo Deklaraci o právech dítěte.

A čím pěkným děti pobavit nebo zaujmout?

Pro ty, co mají rády vodní radovánky, jsme připravili přímo kategorii Zábava venku a ve vodě. Najdete zde lehátka klasická či ve tvaru zvířátek, ale také potápěčské brýle a šnorchl nebo třeba bazény pro ty nejmenší děti.

8746      14299-3 16210-3

Každé dítě chce být nápomocné, a tak se pro něj každá malá pomoc mamince nebo tatínkovi stává hrou. V kategorii pro malé pomocníky najdete třeba dětskou kuchyňskou zástěru a chňapku nebo malou kuchyňku a pračku. 

 6185_1  7353  6853_1

Anebo udělejte radost snídaní, která naláká i svým vzhledem.

 

A pokud vaše dítě nemá ještě oblíbený hrneček, tak se podívejte na naši nabídku.

97  106  14824    6516

Co pěkného darovat mamince?

Den matek připadá každý rok na druhou květnovou neděli. Letos je to 13.5. Ale ne v každém státě připadá tento svátek na stejný den.

Historie sahá až do starověkého Řecka. Kde se slavil svátek plodnosti a matek. V České republice se tento svátek slaví už od roku 1923.

Zatímco se v některých zemích MDŽ i Den matek sloučili do jednoho svátku, u nás zůstávají oba svátky oddělené.

Typickým dárkem jsou květiny a drobné dárečky, které děti vyrábějí svým maminkám. V naší nabídce naleznete také spoustu tipů, co pěkného darovat své mamince.

Z kolekce Nejlepší rodina jsme vybrali dárkové předměty Nejlepší maminka. Polštář, čaj, zápisník nebo třeba hodiny.

den_matek_zel

Nově máme v nabídce nádherné porcelánové hrnky s romantickým motivem, balené v originální krabičce, kterou můžou maminky využít třeba jako šperkovnici.

novinka