Blog

Jak chytře darovat peníze jako svatební dar?

Chystáte se letos na svatbu? Chcete darovat novomanželům peníze?Tak to pro Vás máme několik tipů, jak peníze schovat do drobnějšího darku. Dneska už je obálka moc obyčejná a bez nápadu.

Peníze se dají darovat opravdu jakkoliv. Třeba ve fotorámečku nebo ve fotoalbu, který se bude hodit novomanželům třeba na svatební fotografie. Pokud je nevěsta  Vaše nejlepší kamarádka (ženich nejlepší kamarád), využijte pro peníze naši plechovou dózu Nejlepší kamarádka na světě (Nejlepší kamarád na světě), kterou využijí novomanželé třeba na koření.

IMG_1783  IMG_1786

Nebo nás napadlo schovat peníze do polštáře. Tam bude chvíli trvat než manželé na peníze narazí ;-). Méně náročné hledání bude v chňapce nebo v některém z balení z kategorie osvěžovače vzduchu.

 IMG_1829  IMG_1789 IMG_1794

 

Dalšími tipy, jak předat peníze, jsou dárková balení porcelánových hrnků. Součástí balení jsou krásné krabičky, které se dají použít i k jiným účelům. Třeba jako šperkovnice nebo úschova drobností.
Dózy, které jsou vhodné na úschovu potravin třeba sladkostí, a třeba i krásné svíčky, které jsou zabalené v papírové krabičce. Zejména pro milovníky umění máme v nabídce kolekci Gustav Klimt a Alfons Mucha.

IMG_1813 IMG_1818 IMG_1821

IMG_1782 IMG_1793 IMG_1823

A pokud nechcete darovat peníze, tak se podívejte, jaké tipy na svatební dary jsme pro Vás přichystali. Ale nebojte nevěsta a ženich budou nadšeni úplně ze všeho.

Znáte význam Mezinárodního Dne dětí?

Mezinárodní Den dětí se v České republice slaví každý rok 1. června. I když spoustu oslav nebývá přesně na tento den, to proto, že Den dětí nevychází zrovna na víkend.

Den dětí má upozornit na potřeby a práva dětí, a také, že děti jsou budoucnost národa. První podnět vznikl v Turecku v roce 1920 během Turecké války za nezávislost. Poté se na význam blaha dětí upozornilo v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí, která se konala 1. června. V roce 1949 se vyhlásil Den pro ochranu dětí, protože se chtělo upozornit na masové zabíjení žen a dětí v Lidicích a ve francouzském Ouradouru. Postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí.

Dnes slaví Mezinárodní Den děti asi 150 zemí. V některých státech se slaví v listopadu, a to proto, že OSN vyhlásilo Světový den dětí 20. listopadu, protože v tento den roku 1959 přijalo Deklaraci o právech dítěte.

A čím pěkným děti pobavit nebo zaujmout?

Pro ty, co mají rády vodní radovánky, jsme připravili přímo kategorii Zábava venku a ve vodě. Najdete zde lehátka klasická či ve tvaru zvířátek, ale také potápěčské brýle a šnorchl nebo třeba bazény pro ty nejmenší děti.

8746      14299-3 16210-3

Každé dítě chce být nápomocné, a tak se pro něj každá malá pomoc mamince nebo tatínkovi stává hrou. V kategorii pro malé pomocníky najdete třeba dětskou kuchyňskou zástěru a chňapku nebo malou kuchyňku a pračku. 

 6185_1  7353  6853_1

Anebo udělejte radost snídaní, která naláká i svým vzhledem.

 

A pokud vaše dítě nemá ještě oblíbený hrneček, tak se podívejte na naši nabídku.

97  106  14824    6516

Co pěkného darovat mamince?

Den matek připadá každý rok na druhou květnovou neděli. Letos je to 13.5. Ale ne v každém státě připadá tento svátek na stejný den.

Historie sahá až do starověkého Řecka. Kde se slavil svátek plodnosti a matek. V České republice se tento svátek slaví už od roku 1923.

Zatímco se v některých zemích MDŽ i Den matek sloučili do jednoho svátku, u nás zůstávají oba svátky oddělené.

Typickým dárkem jsou květiny a drobné dárečky, které děti vyrábějí svým maminkám. V naší nabídce naleznete také spoustu tipů, co pěkného darovat své mamince.

Z kolekce Nejlepší rodina jsme vybrali dárkové předměty Nejlepší maminka. Polštář, čaj, zápisník nebo třeba hodiny.

den_matek_zel

Nově máme v nabídce nádherné porcelánové hrnky s romantickým motivem, balené v originální krabičce, kterou můžou maminky využít třeba jako šperkovnici.

novinka  16299