Od 20.8. do 22.8. nakupujte s DOPRAVOU ZDARMA. Všechny podmínky najdete zde.

Blog

Vaření v pomalém hrnci: Co všechno tento malý zázrak umí?

Už jste slyšeli o zázrak jménem pomalý hrnec? Poradí si s kdečím a uvaří výborná jídla bez větší pomoci. Vaření v pomalém hrnci se stává trendem poslední doby. V dnešním článku si ukážeme, co všechno se dá v tomto “kastrůlku” uvařit a jak to funguje.

Jak funguje pomalý hrnec?

Pomalu vařící hrnec k nám přišel z Ameriky, kde jej hospodyňky používaly už několik let. Vaření v něm probíhá nejčastěji na 95 °C a trvá vždy několik hodin. Jednoduše vložíte jídlo do hrnce, nastavíte časovač a voila. Jídlo se pomalým tempem bude samo připravovat. Není nutné u něj stát, míchat jej, neustále hlídat ani nic podobného. V pohodě si můžete odskočit vyvenčit psa, okoupat dítě nebo vyprat a pověsit prádlo. No nezní to báječně?

mlady-par-vareni_1

Omáčky všeho druhu

Koprová omáčka, svíčková, rajská… v podstatě všechny známé i méně známé omáčky. Bát se dokonce nemusíte ani smetanových omáček. Hrnec pro pomalé vaření si poradí se vším a na tekuté pokrmy je prostě machr.

Omáčky v pomalém hrnci vařte cca 3-4 hodiny na II. stupeň. Můžete přidat rovnou i maso a doporučujeme hodinku před dokončením programu jídlo zkontrolovat, zda není příliš řídké. Pokud ano, stačí přidat jíšku a nechat hrnec dovařit.

Poctivý vývar jako od maminky

Pamatuje si na ten úžasný vývar, který vám vařila babička či maminka, když jste byli nemocní? Dlouho tažený, dobře ochucený? Tak přesně takový vám hrnec na pomalé vaření může připravit - poctivý hovězí i kuřecí vývar s nudličkami a játrovými knedlíčky.

Co se týče programu, zvolte buď I. stupeň na 7 hodin, nebo II. stupeň na 3-4 hodiny. Delší program můžete volit například přes noc. Večer si vše naskládáte do pomalého hrnce a ráno budete mít polévku hotovou.

Samozřejmě že v hrnci na pomalé vaření můžete připravovat i další druhy polévek. Kreativitě se meze nekladou.

vyvar-knedlicek_1

Gulášové hody

Zapomínat nesmíme ani na tradiční německé a české guláše - bramborový, houbový, maďarský, segedínský… Jak jsme zvyklí, cibulku si zpěníme na ohni, přidáme maso a necháme jej zatáhnout. Posypeme paprikou, podlijeme vodou a přendáme do pomalého hrnce, kde vaříme cca 3-4 hodiny na II. stupeň.

Jaký vybrat pomalý hrnec?

Hrnce na pomalé vaření se prodávají v několika objemech. Záleží tedy, pro kolik lidí běžně vaříte. Pro vícečlennou rodinu doporučujeme pomalý hrnec alespoň o objemu 6 litrů, pro menší domácnost postačí 3,5litrový.

pomaly-hrnec

Součástí pomalého hrnce WSH-SC350 je i vyjímatelná keramická nádoba, kterou lze použít pro dopékání v troubě. Umožňuje volbu tří výkonů:

  • Warm – cca 90°C
  • LOW – cca 130°C
  • HIGH – cca 180°C

Navíc obsahuje skleněnou poklici, takže můžete očkem pokukovat, co se uvnitř děje. Tak co myslíte? Dáte pomalému vaření šanci?

Jak chytře darovat peníze jako svatební dar?

Chystáte se letos na svatbu? Chcete darovat novomanželům peníze?Tak to pro Vás máme několik tipů, jak peníze schovat do drobnějšího darku. Dneska už je obálka moc obyčejná a bez nápadu.

Peníze se dají darovat opravdu jakkoliv. Třeba ve fotorámečku nebo ve fotoalbu, který se bude hodit novomanželům třeba na svatební fotografie. Pokud je nevěsta  Vaše nejlepší kamarádka (ženich nejlepší kamarád), využijte pro peníze naši plechovou dózu Nejlepší kamarádka na světě (Nejlepší kamarád na světě), kterou využijí novomanželé třeba na koření.

IMG_1783  IMG_1786

Nebo nás napadlo schovat peníze do polštáře. Tam bude chvíli trvat než manželé na peníze narazí ;-). Méně náročné hledání bude v chňapce nebo v některém z balení z kategorie osvěžovače vzduchu.

 IMG_1829  IMG_1789 IMG_1794

 

Dalšími tipy, jak předat peníze, jsou dárková balení porcelánových hrnků. Součástí balení jsou krásné krabičky, které se dají použít i k jiným účelům. Třeba jako šperkovnice nebo úschova drobností.
Dózy, které jsou vhodné na úschovu potravin třeba sladkostí, a třeba i krásné svíčky, které jsou zabalené v papírové krabičce. Zejména pro milovníky umění máme v nabídce kolekci Gustav Klimt a Alfons Mucha.

IMG_1818 IMG_1821IMG_1782 IMG_1793 IMG_1823IMG_1813

A pokud nechcete darovat peníze, tak se podívejte, jaké tipy na svatební dary jsme pro Vás přichystali. Ale nebojte nevěsta a ženich budou nadšeni úplně ze všeho.

Znáte význam Mezinárodního Dne dětí?

Mezinárodní Den dětí se v České republice slaví každý rok 1. června. I když spoustu oslav nebývá přesně na tento den, to proto, že Den dětí nevychází zrovna na víkend.

Den dětí má upozornit na potřeby a práva dětí, a také, že děti jsou budoucnost národa. První podnět vznikl v Turecku v roce 1920 během Turecké války za nezávislost. Poté se na význam blaha dětí upozornilo v roce 1925 na Světové konferenci pro blaho dětí, která se konala 1. června. V roce 1949 se vyhlásil Den pro ochranu dětí, protože se chtělo upozornit na masové zabíjení žen a dětí v Lidicích a ve francouzském Ouradouru. Postupně se ze Dne pro ochranu dětí stal Den dětí.

Dnes slaví Mezinárodní Den děti asi 150 zemí. V některých státech se slaví v listopadu, a to proto, že OSN vyhlásilo Světový den dětí 20. listopadu, protože v tento den roku 1959 přijalo Deklaraci o právech dítěte.

A čím pěkným děti pobavit nebo zaujmout?

Pro ty, co mají rády vodní radovánky, jsme připravili přímo kategorii Zábava venku a ve vodě. Najdete zde lehátka klasická či ve tvaru zvířátek, ale také potápěčské brýle a šnorchl nebo třeba bazény pro ty nejmenší děti.

8746      14299-3 16210-3

Každé dítě chce být nápomocné, a tak se pro něj každá malá pomoc mamince nebo tatínkovi stává hrou. V kategorii pro malé pomocníky najdete třeba dětskou kuchyňskou zástěru a chňapku nebo malou kuchyňku a pračku. 

 6185_1  7353  6853_1

Anebo udělejte radost snídaní, která naláká i svým vzhledem.

 

A pokud vaše dítě nemá ještě oblíbený hrneček, tak se podívejte na naši nabídku.

97  106  14824    6516

Co pěkného darovat mamince?

Den matek připadá každý rok na druhou květnovou neděli. Letos je to 13.5. Ale ne v každém státě připadá tento svátek na stejný den.

Historie sahá až do starověkého Řecka. Kde se slavil svátek plodnosti a matek. V České republice se tento svátek slaví už od roku 1923.

Zatímco se v některých zemích MDŽ i Den matek sloučili do jednoho svátku, u nás zůstávají oba svátky oddělené.

Typickým dárkem jsou květiny a drobné dárečky, které děti vyrábějí svým maminkám. V naší nabídce naleznete také spoustu tipů, co pěkného darovat své mamince.

Z kolekce Nejlepší rodina jsme vybrali dárkové předměty Nejlepší maminka. Polštář, čaj, zápisník nebo třeba hodiny.

den_matek_zel

Nově máme v nabídce nádherné porcelánové hrnky s romantickým motivem, balené v originální krabičce, kterou můžou maminky využít třeba jako šperkovnici.

novinka  16299