Praktické stanování: Co s sebou pod stan s dětmi?

Vícedenní stanování je výzva pro dospělé i samotné děti. Jak se na takovou cestu připravit a co všechno si sebou zabalit? Přinášíme vám seznam 10 věcí, které se budou hodit všem natěšeným rodičům i začínajícím malým dobrodruhům.

nerez-esus-

Kempování s dětmi: Co všechno s sebou vzít?

  1. Náhradní oblečení - Vyplatí se zejména, pokud máte mladší děti. Ty milerády pobíhají všude okolo, déšť nedéšť, bálo nebláto. Proto se vždy hodí mít schované jedno záložní triko, tepláčky a mikinu. Jistota je jistota.
  2. Pláštěnku - Chystáte-li se na výlety, pláštěnka je nutností pro každého člena. Není nic nepříjemnějšího, než promoknout, a pak ve vlhkém oblečení půl dne chodit. Navíc stačí slabší imunita a příští týden proležíte s nachlazením.
  3. Vlastní mini batůžek - Nechte dítě nést vlastní výbavičku (v rámci mezí). Dítko si bude připadat více dospěle, zodpovědně a vám jeho oblíbená hračka, pití a svačinka ušetří místo ve vlastním batohu.
  4. Lékárničku - Rozbitá kolena, škrábnutí o kámen nebo větev, rozškrábaný štípanec od komára a mnohem více “drobností” bývají při výletování s dětmi na denním pořádku. Lékárnička se ale hodí i pro případ jakéhokoliv jiného úrazu. Mějte proto s sebou dezinfekci, obvaz, náplasti, pinzetu a případně i léky na nachlazení, alergii a tišení bolesti.
  5. Dětské cestovní hry - Hodí se nejen na cestu, ale i během deštivého dne. Jsou malé praktické a umí zabavit celou rodinu. Vybírat můžete i tematicky - existují vzdělávací cestovní hry o lese a přírodě. Pro malé děti můžete vzít také pár kostiček Lego, skládanku nebo omalovánky.
  6. Rychlé svačinky - Když na nás přijde hlad, jsme mrzutí a podráždění. Stejně to mají i děti. Proto přijde vhod mít po ruce vždy nějakou přesnídávku nebo ovocnou kapsičku.
  7. Jídlonosiče - Chcete-li si někdy koupit polévku nebo celé jídlo v restauraci a sníst si ho v kempu či na výletě, jídlonosiče jsou to pravé ořechové. Na požádání vám v restauraci do něj nabalí jídlo klidně pro celou rodinu.
  8. Kapesníčky a ubrousky - Na upatlané ruce, špinavý obličej nebo na přicházející rýmu.
  9. Podsedáky - Dlouhé sezení na chladné zemi neprospívá zdraví, proto pokud si chtějí vaše děti hrát v sedě, dejte jim pro jistotu na sezení podsedák. Využijete jej i večer při opékání a vysedávání u ohně.
  10. Dětský repelent a opalovací krém - Kosmetika, která se vždy vyplatí. Dětský repelent a krém na opalování jsou šetrnější než verze “pro dospělé”. Nebývají tolik parfémované a často v sobě obsahují i prospěšné látky pomáhající hydratovat pleť.

 

Pár tipů na závěr: Pojměte stanování a kempování s dětmi opravdu dobrodružně. Do programu můžete zařadit stavění domečků pro skřítky, poznávání stop v lese, rozpoznávání stromů, hledání hub i stezku odvahy. Tablety nechte doma, mobilní telefony v kapse. Místo pouštění pohádek na dobrou noc si přečtěte naučnou povídku o přírodě, nebo si vyprávějte veselé historky. Jídlo si připravujte tradičně na ohni a servírujte v praktickém ešusu. Po dobrém obědu se můžete na chvíli natáhnout na deku a pozorovat mraky a říkat si, co vám za zvířátka připomínají.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení