Jak funguje filtrační konvice a jak ji používat?

Taky jste si všimli, že voda chutná v různých městech jinak? Její kvalita se liší napříč celou Českou republikou. Někde obsahuje voda více chlóru, jinde zase více těžkých kovů. Na některých místech je tvrdší, někde naopak měkčí. Pokud si nechcete hrát na chemika a čistit si svépomocí každou vodu, vyzkoušejte zázrak jménem filtrační konvice. Postará se o to za vás!

filtracni-konvice-bwt-vida

Kdy je potřeba používat filtrační konvici?

Filtrační konvice se hodí do míst, kde je voda tvrdší a více chlorovaná. Poznáte to jednoduše - Ve spotřebičích, jako rychlovarná konvice či pračka, se vám rychle tvoří vodní kámen. Na povrchu vody se může dokonce objevit i povlak.

Dalších indikátorem bývá i chuť. Voda by měla být svěží, nezapáchat a neměla by mít žádnou chuť či dochuť v ústech.

Proč používat filtrační konvici a zajímat se o kvalitu pitné vody? Voda je důležitou součástí našeho života a má velký vliv na naše zdraví. Stejně jako zdravá a vyvážená strava, dostatek pohybu a psychické rozpoložení se podepisuje na celkové pohodě těla i mysli.

Filtrační konvice na vodu vám může pomoci se cítit lépe a připraví vám čistou vodu nejen na vaření, ale i na běžné pití.

Jak funguje filtrační konvice

Filtrace vody v konvici probíhá pomocí vodních filtrů. Ty pohlcují a zneškodňují chlór, těžké kovy a další látky, které způsobují vodní kámen. Jednoduché, ale opravdu účinné!

ruzova-filtracni-konvice

Aby vše fungovalo tak, jak má a vy si mohli užívat čistou a čerstvou vodu, musíte občas vyměnit vodní filtr. Nestojí mnoho a některé z nich přefiltrují až 150 litrů vody. Skvělou variantou jsou také vodní filtry s magnesiem. Získáte tak jemně mineralizovanou vodu s hořčíkem, který je dobrý proti stresu a svalovým křečím.

Jak vybrat filtrační konvici?

Při výběru by mělo v prvé řadě jít o kvalitu zpracování. Volte odolný materiál, ideálně tedy sklo či tvrdý plast. Druhou proměnnou při rozhodování, jakou filtrační konvici na vodu si pořídíte, by měl být objem. Čím větší, tím lepší. Myslete však na to, že pokud si chcete nechávat vodu chladit, musí se konev vejít do chladničky.

Předem upozorňujeme, že ne do každé konvice pasují všechny filtry na vodu. Proto se podívejte, zda váš favorit není určen jen na speciální filtry, pro které musíte jezdit až za humny.

Náš oblíbenec ♥ 

K naším oblíbeným modelům patří filtrační konvice BWT Vida 2,6 l, která se pyšní jednoduchým designem a několika barevnými variantami. Navíc obsahuje indikátor výměny filtru, který vám oznámí, kdy je nejvyšší čas jej vyměnit. Svou velikostí se hodí skvěle i do dveřního boxu chladniček a díky materiálu ji můžete mýt i v myčce (samozřejmě bez víka, indikátor by to nemusel přežít :-)).

indikator-filtru

Filtrační konvice BWT Vida 2,6 l k nám přicestovala až z Itálie, kde ji vyrobili mistři designu. Balení obsahuje také 1 vodní filtr BWT zdarma a až vám dojde, další si můžete zakoupit na našem e-shopu. Nabízíme filtry BWT Gourmet Magnesium s patentovaným mineralizovaným složením, které zlepšuje chuť přefiltrované vody.